Jesteście umówieni z fotografem ślubnym bądź kamerzystą na sesję plenerową? Wspaniale! Miejsce i termin wybrany. Teraz pozostało tak naprawdę najważniejsze: Wasz ubiór. Dla wielu z nas wybór odpowiedniego ubrania na sesję zdjęciową może być dużym wyzwaniem. Zanim wydasz kupę pieniędzy na niezbyt trafione ciuchy, przeczytaj kilka naszych porad, które pomogą Ci nie popełnić w tej kwestii zbyt wielu błędów, jednocześnie oszczędzając pieniądze i zapewniając sobie wspaniały efekt w postaci udanych zdjęć/kadrów z sesji.

BADŹ SOBĄ – czyli ubierz sie w to, w czym czujesz sie dobrze. Podstawową kwestią jest niezatracenie swojego indywidualnego stylu i osobowości. Jeśli nie czujesz się dobrze w sukience – nie zakładaj jej. Jeśli jest Ci zbyt sztywno w marynarce – zostaw ją lepiej w domu. Nie ma co zmuszać siebie i partnera, by ubrał się w niewygodne dla niej/niego ciuchy. Aby kadry i zdjęcia z sesji się udały – Wy musicie czuć się dobrze we własnej skórze.

DOPASUJCIE SIĘ – uzupełnienie garderoby wydaje się łatwą sprawą, jednak dopasowanie stroju Twojego i Twojego partnera może okazać się prawdziwym wyzwaniem.  Wiadomo, że każdy z nas jest inny. Różnimy się również w kwestii stylu ubioru. Podczas sesji ważne jest jednak, by Wasza więź została podkreślona również strojem. Obydwoje powinniście do siebie nawiązywać bądź kolorystyką, fakturą ubioru czy też samym stylem. Poniżej podajemy Wam kilka pomysłów, w jaki sposób możecie się ubrać na sesję plenerową.

typ urody
źródło: www.emilystyle.blogspot.com; www.pinterest.com

PASTELE I NEUTRALNOŚĆ GÓRĄ – unikaj krzykliwych wzorów i kolorów, które odciągną uwagę od Waszych twarzy i Waszej relacji. W doborze kolorystyki obowiązuje jedna ważna zasada: im bardziej stonowane kolory, tym lepiej. Nie chcemy, by ingerowały one w odbiór zdjęć czy też filmu narzeczeńskiego. Ubiór ma być podkreśleniem Waszych osobowości. Kolor stroju na sesję zdjęciową nie może odwracać od Was uwagi. Nie powinien „rzucać się” od razu w oczy. Wyboru kolorystyki możecie dokonać sugerując się na przykład Waszym typem urody. Carol Jackson autorka książki „Colour me Beautyful” jako pierwsza określiła cztery profile kolorystyczne, czyli 4 typy urody: wiosnę, lato, jesień i zimę. Lato i zima zostały zakwalifikowane jako chłodne pory roku, a wiosna i jesień jako ciepłe pory roku. Zdarza się jednak bardzo często, że nasz typ kolorystyczny nie jest jednoznaczny. Często jesteśmy „mieszańcami” (zima miesza się z latem, wiosna z jesienią). Odsyłamy Was do bardzo ciekawej strony, w której szczegółowo opisano typy urody i co najważniejsze omówiono w jaki sposób zakwalifikować siebie do danej pory roku.

dodatki męskie do ubrańźródło: www.mohho.pl

PAMIĘTAJ O SWOICH SŁABYCH I DOBRYCH STRONACH. No dobrze, wiemy już w jakiej kolorystyce będziemy się poruszać, mamy pomysł na odpowiedni styl, wybraliśmy też dodatki do ubrań. Wszystko wydaje się, że gra. Zakładamy wszystko na siebie i…..słyszymy od przyjaciółki bądź partnera…wiesz…jakoś Ci to nie pasuje…nie wyglądasz w tym dobrze… No cóż, nie każdemu we wszystkim jest ładnie. Czasem nasza figura nie pozwala by założyć krótką obcisłą sukienkę, czy też wskoczyć w spodnie typu rurki. Każda z nas wie lepiej lub gorzej jaki ciuch podkreśla jej figurę, a którego powinna unikać. Aby nie popełnić błędów warto poznać swój typ figury i wybrać taki fason ubrania, by wyglądać w nim jak najbardziej korzystnie.

MAŁE DODATKI ROBIĄ RÓŻNICĘ. Kolczyki, apaszka, zegarek, torebka – to jedynie przykłady dodatków, które podrasują każdą – nawet nudną – stylizację. Warto mieć przy sobie podczas sesji ze dwa dodatki, które w każdym momencie możecie zdjąć lub założyć w zależności od sytuacji. 

ubrania na sesje zdjęciową
źródło: http://fashionsmode.com/trends/fashion-accessories-for-men/

PRZYGOTUJ DWA ZESTAWY. Bardzo często na miejsce sesji plenerowej wybieranych jest kilka miejsc. Aby utrzymać zainteresowanie warto zmieniać podczas sesji również swój strój. Dlatego przygotujcie na sesje przynajmniej dwa zestawy ciuchów. Jeśli nie jesteście w stanie wykosztować się na dwa świetne zestawy ubrań – wówczas koniecznie zainwestujcie w dodatki do nich. Czasem wystarczy zarzucony na kurtkę szal – i cała stylizacja nabiera świeżości.

KLASYKA ZAMIAST NOWOCZESNOŚCI. Nawet jeśli bez przerwy śledzisz propozycje stylizacji modowych blogerek i w swojej szafie masz tylko i wyłącznie aktualnie najmodniejsze zestawy ubrań, to może zdziwisz się, że styl klasyczny będzie prawdopodobnie najodpowiedniejszy na sesję zdjęciową. Naszym zdaniem styl klasyczny, Który mógłby wydawać się przeżytkiem, powiewającym nudą jest taką częścią męskiej i damskiej garderoby, która powinna znajdować się w każdej szafie. Klasyka daje Wam pewność, że oglądając Wasz film bądź zdjęcia nie powiecie za 10 lat: „Ja się tak ubierałam/ubierałem?”. I możecie być pewni: klasyka nigdy nie wychodzi z mody.

BAWCIE SIĘ DOBRZE!. Nie pozostaje Wam nic innego jak tylko zabrać ze sobą na sesję narzeczeńską wiadro dobrego humoru i bawić się najlepiej jak umiecie z nadzieją, że naturalność, pozytywne emocje i Wasza miłość sprawi, że efekty w postaci filmu/ teledysku czy też zdjęć przejdą Wasze najśmielsze oczekiwania:) Tego Wam życzymy:)