Konsultant ślubny to doskonały ‘agent’, który może przynieść Ci wiele pięknych zleceń. Dowiedz się co zrobić, żeby zacząć z nim współpracę i utrzymać relacje na długie lata.

Wedding planner czyli konsultant ślubny. Doskonała współpraca, cudowne śluby.

Leżeć na plaży i nie musieć myśleć o konieczności wstawienia kolejnego posta, nowej reklamy… ach gdyby tak w tym biznesie wszystko kręciło się samo. A gdyby tak były ręce, które mogą pracować dla nas. Czy to w ogóle jest możliwe? Odpowiedź przychodzi szybko. Wedding planner. Chociaż nie jest to najprostsza droga, to przy odrobinie wysiłku można mieć wspaniałe źródło wpadających nam zleceń. Opowiadam Wam o dwóch najważniejszych krokach, które należy podjąć, żeby w branży ślubnej Wedding Plannerów zacząć istnieć.

# Krok 1 – wyjątkowy film ślubny i wyjątkowe zdjęcia ślubne

Wyjątkowe to przede wszystkim takie, które będą Cię wyróżniać spośród tysięcy fotografów czy filmowców ślubnych. Dotyczyć ma to zarówno koloru, sposobu kadrowania jak i tego w jaki sposób oddajesz klientom materiał i jak go prezentujesz. Wypracuj swój styl. My działamy głównie w branży filmów ślubnych. Zaczęliśmy od zasady: ‘nie podglądać nikogo w Polsce’. Jeśli szukamy inspiracji, to szukamy jej za granicą. Nam wychodzi to na dobre. Dzięki temu zachowujemy świeżość i nie denerwuje nas konkurencja. A najważniejsze: za granicą jest naprawdę mnóstwo dobrej roboty w branży ślubnej. Niektóre kraje są przed nami o 10 lat.

Znajdź swojego mentora, trenera , który doprowadzi Cię do doskonałości. Czasem kosztuje to sporo pieniędzy ale dzięki temu wyjdziesz z kręgu przeciętności i będziesz cieszyć się współpracą z najlepszymi. To oczywiście przekłada się na pieniądze.

# Krok 2 – relacja z Wedding Plannerem

To nie żarty. Jeśli chcesz współpracować z najlepszymi konsultantami ślubnymi w Polsce… trzeba zostać mistrzem relacji. Konsultant szybko zweryfikuje jak czujesz się w relacjach. Jeśli ma Cię wysłać na rozmowę ze swoim klientem – parą ślubną i to z górnej półki musi być pewien, że poradzisz sobie w takiej sytuacji. Często przyjdzie rozmawiać Ci z prawnikami, właścicielami dużych biznesów, artystami lub klientem VIP z pierwszych stron gazet).

Na szczęście tą umiejętność można opanować, a najlepiej robić to nieustannie wrzucając się w sytuacje interakcji z ludźmi. Rozmawiaj gdzie tylko się da: umawiaj się na sesje fotograficzne, rozmowy skype. Słuchaj, mów, czasem inspiruj i przekonuj do swoich racji. Pewnego dnia obudzisz się i zrozumiesz, że jesteś w innym miejscu niż na początku.

Ok, to mamy za sobą relację z klientem. Teraz czas na relację z konsultantem ślubnym.

Jeśli myślisz, że wysłanie oferty do konsultanta ślubnego otworzy Ci drzwi do współpracy z nim, jesteś w dużym błędzie. Uwielbiam wyobrażać się jako jednego z miliona filmowców ślubnych. Taka perspektywa daje duże zrozumienie swojego miejsca w szeregu i konieczności działań, które trzeba podjąć, żeby znaleźć się tam, gdzie chcemy. Jeśli Ty wysyłasz maile to wiedz, że zaraz za Tobą robi to dziesiątki innych firm. Należy pójść krok dalej. W filmie proponuję kilka prostych tricków, które możesz zrobić, żeby zapaść w pamięć wedding plannera. Zasada wzajemności przychodzi nam tu z pomocą. Kiedy coś dajesz, wiedz, że prędzej czy później to do Ciebie wróci.

W branży ślubnej też tak to działa. Może zrobisz krótki – minutowy film dla wedding plannera, a może wykonasz darmową sesję stylizowaną? Jest cały szereg pomysłów, które warto zrobić, żeby cieszyć się w przyszłości długotrwałą współpracą z konsultantem ślubnym.

Pytacie najlepszych konsultantów ślubnych… Na rynku jest ich dzisiaj sporo ale nam najczęściej przychodzi pracować z największą przyjemnością z:

Gosia Nawracaj – http://slubwjurcie.pl

Kasia Michalska – https://www.eventsplanner.pl

Darek Zwadowski – http://zwadowski.pl

Ania i Kasia – http://annkateweddings.com

Dorota Nowakowska – http://winsa.pl

Kamila Romanov – http://kamilaromanow.pl